ZERO TOLERANCJI DLA PRZEMOCY. #WIDZISZREAGUJ – KAMPANIA INFORMACYJNO – EDUKACYJNA

Nie zawsze zostawia siniaki, łamie kości. Przybiera maski, często zakłada białe rękawiczki. Działa na gorąco, kalkuluje na chłodno. Demonstruje siłę, dąży do przejęcia kontroli, korzysta ze swojej przewagi i niszczy. PRZEMOC! Występuje w różnych środowiskach i sferach życia. Jest zjawiskiem wszechobecnym i niepokojąco narastającym. Od agresji odróżnia ją przewaga sił jednej strony – zawsze sprawcy, który jest świadomy skutków swoich działań, a w jego postępowanie wpisana jest premedytacja!

Po raz kolejny Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień  podejmuje rękawicę i mierzy się z problemem, stawiając na edukację i działania o charakterze zapobiegawczym. Przed nami kampania, która będzie realizowana dwuetapowo.

PEŁNI MOCY W RODZINIE BEZ PRZEMOCY – pod takim hasłem upłynie część pierwsza. Stanie się ona próbą zlokalizowania i wyeliminowania jednego z wielu ogniw w łańcuchu agresji oraz zwrócenia uwagi na zjawisko, które spotykane jest niezależnie od środowiska, wykształcenia, przynależności do grupy społecznej czy też poziomu intelektualnego.

Część druga obrała za cel zapobieganie przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy i hejtowi w sieci. PO STRONIE MOCY, PRZECIWKO PRZEMOCY – właśnie to hasło będzie przyświecać działaniom kierowanym głównie do młodych ludzi.

W odpowiednią wiedzę oraz materiały wyposażymy zarówno uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak i nauczycieli, szczególnie wychowawców, którzy staną się przedłużeniem naszej kampanii podczas prowadzonych przez siebie zajęć. Warsztaty, warsztaty i jeszcze raz warsztaty – na nich skupimy się najbardziej. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić nasze poczynania w mediach społecznościowych i na stronie www, gdzie znajdą wiele materiałów multimedialnych.

Cieszy nas to, że będziemy mieć wielu pomocników. W działania zaangażowali się podopieczni naszych świetlic – Tygryska, Motylka, Świetlika i Kasztanka.

Ruszamy za 3, 2, 1….Bądźcie z nami!

Opracowano: OPiRPU

Skip to content